Projekt wnętrz hotelu dla psów w Wilanowie

Architekt wnętrz Warszawa projektowanie budynków
Studio architektoniczne architekt Warszawa

WYCEŃ PROJEKT

Studio architektoniczne Warszawa
01 lutego 2023

Projekt kawiarni - dwie historie, jeden wspólny mianownik: zieleń i drewno

Projekt wnętrz kawiarni Warszawa

Prezentujemy dwa zrealizowane przez nas projekty kawiarni, z których każdy jest wyjątkowy na swój sposób. Pierwszy z nich powstał dla firmy koreańskiej, ceniącej naturalność i estetykę. Drugi natomiast zlokalizowany jest w nowoczesnym wieżowcu Warsaw Unit i stanowi idealną enklawę zieleni w jednej z głównych arterii miasta.

W obu projektach kluczową rolę odgrywają naturalne materiały, takie jak drewno i zieleń. Drewno nadaje wnętrzom ciepły i przytulny charakter, a zieleń wprowadza element świeżości i harmonii.

Połączenie zieleni i drewna to przepis na stworzenie wyjątkowej atmosfery w kawiarni.

Zapraszamy do przeczytania i dowiedzenia się, jak ten jeden krok może przybliżyć Cię do sukcesu.

 

Spis treści:

 

 

Wnętrze lokalu jako logiczna całość

Aranżacja kawiarni nie jest tylko kwestią wyglądu czy wyposażenia, ale i jego funkcjonalności.

Wprowadzenie do wnętrza ergonomii ułatwia poruszanie się, a przemyślany układ stolików przekłada się na sprawną obsługę gości.

W tym unikatowym wnętrzu kawiarni główną rolę odgrywają rośliny, uzupełniając miejsce ponad stolikami czy regałami. Tworząc harmonijną całość z przestrzenią i nadając miejscu świeżość.

Projekt kawiarni - Wnętrze lokalu jako logiczna całość

Zobacz, jak nasze studio projektowe zajęło się urządzeniem przestrzeni kawiarni.

 

 

Czynniki wpływające na wystrój wnętrza kawiarni

Otwierając kawiarnię, przedsiębiorcom nie zależy na tym, aby klienci ją odwiedzający jedli posiłki w biegu czy zamawiali kawę na wynos. Rozpoczynając działalność, właściciele kawiarni chcieli, aby goście pozostali w miejscu na dłużej oraz czuli się komfortowo i miło spędzali w niej czas.

 

Przy kawie i lampie, czyli oświetlenie kawiarni

Tworzenie oświetlenia projektu kawiarni nie jest prostym zadaniem. Należy pamiętać, że nie chodzi bowiem o dokładne rozświetlenie miejsca, lecz o stworzenie klimatu i odpowiedniego wrażenia na gościach.

Człowiek odbiera świat za pomocą pięciu zmysłów, lecz to za pomocą wzroku dociera do nas najwięcej informacji. Dlatego oświetlenie we wnętrzach kawiarni gra pierwsze skrzypce.

 

Projekt kawiarni: Czynniki wpływające na wystrój wnętrza kawiarni

Zobacz, jak nasze studio projektowe zaprojektowało przestrzeni kawiarni.

 

Klienci jedzą i piją oczami, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dobrana barwa światła jak najlepiej oddawała kolory ciast oraz napojów. To wtedy robią wrażenie bardziej apetycznych, a co za tym idzie - są chętniej kupowane.

Rozwiązaniem, które było warto przemyśleć, jest metalowa konstrukcja z podwieszonymi aluminiowymi elementami, która znalazła się w samym centrum. Kompozycja została pomalowana proszkowo na kolor złoty z matowym wykończeniem.

Na złotej żerdzi siedzi pięć białych ptaków wykonanych z tworzywa akrylowego, które mają wbudowane moduły LED o ciepłej barwie światła.

Przy oknach pojawiły się również lampki w nowoczesnych szklanych abażurach, wykończonych stalowym zawiesiem, które znajdują się nisko nad stolikami.

Pod ścianą natomiast znalazło się oświetlenie w rattanowych kloszach, które rozprasza światło w przestrzeni. Duży klosz i ciemne drewniane listwy, które okalają żarówkę, idealnie wpasowują się w panujący w kawiarni styl.

Duży napis „CAFE” nad jednym ze stolików nie tylko stanowi świetnie źródło światła czy charakterystyczny punkt restauracji. Jest on również wyszukaną ozdobą i stanowi uzupełnienie nietuzinkowego wnętrza kawiarni.

Mówiąc o oświetleniu, nie należy zapominać o naturalnym świetle, które tworząc projekty kawiarni, zdecydowaliśmy się wpuścić do kawiarni przez duże okna. Ostatecznie w obu przypadkach znalazły się one na całej ścianie.

W kawiarni wykorzystaliśmy sufitowe lampy listwowe ze światłem o ciepłej barwie. Dzięki ich budowie idealnie wpasowują się w każde wnętrze.

W postaci prostych kształtów w połączeniu z małymi reflektorami świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach nowoczesnych oraz typu loft, a możliwość dostosowania intensywności światła oraz jego padania jest dodatkowym atutem.

Projekt kawiarni: Przy kawie i lampie, czyli oświetlenie kawiarni

Aby nie przyciemnić lokalu i nie ograniczyć ilości światła wpadającego do lokali, zrezygnowaliśmy z rozwiązań, takich jak zasłony czy firanki.

W wieżowcu na jednym z 46 pięter duże okna grają pierwsze skrzypce. Nie tylko wpuszczają naturalne światło do pomieszczenia, ale również pozwalają zachwycać się pięknym widokiem na inne wieżowce oraz rozpościerającą się panoramę miasta.

W wieżowcu oprócz dużych okien zastosowaliśmy również LED-owe oświetlenie szynowe. Wytłaczany profil aluminiowy, którym mogliśmy narysować nietypowe kształty doskonale współgra z otoczeniem.

Jego asymetryczność tworzy niepowtarzalny efekt, jednocześnie gwarantując dobre oświetlenie pomieszczeń.

Projekt kawiarni: czynniki wpływające na wystrój, czyli oświetlenie

W kawiarni zlokalizowanej w wieżowcu witryny chłodnicze z jedzeniem sąsiadujące z ladą zostały oświetlone światłem o chłodnej barwie.

Chłodne światło idealnie podkreśla świeżość i apetyczność prezentowanych potraw i napojów. Zastosowane lampy LED typu spotlight zapewniają równomierne oświetlenie witryn, a jednocześnie nie generują nadmiernego ciepła, co jest ważne dla zachowania świeżości produktów.

 

Kawiarnia z oryginalną ścianą

Sporządzając projekt kawiarni, zastosowaliśmy w centrum aż trzy różne scenografie, które różnią się od siebie zarówno zastosowanymi materiałami, jak i doborem rozmaitych zestawów kolorystycznych.

  1. Beton architektoniczny

który jest niczym innym jak mieszaniną cementu, kruszyw, wody oraz różnych dodatków, np. ciemniejszych pigmentów. Na dodatek niekiedy charakteryzuje się oryginalnym i niepowtarzalnym efektem rozbryzgów farby.

  1. Pomalowana ściana na odcień szarości.

Pozwala na osiągnięcie balansu pomiędzy nią a betonem. Dzięki temu goście nie poczują się przytłoczeni, a wręcz przeciwnie - poczują się komfortowo i pozwolą sobie na relaks.

Ponadto kolor szary daje poczuci trzeźwości oraz stabilności emocjonalnej. Poprawia komunikację, a także oznacza bycie otwartym na merytoryczną dyskusję.

  1. Mandala z motywem drzewa.

Aranżując kawiarnie, zdecydowaliśmy się na umieszczenie drewnianej ozdoby, ponieważ łączy ona w sobie elegancję z nowoczesną estetyką, a jej drewniane wykończenie wspaniale dopełnia całość.

Co więcej, mandala, może pełnić funkcję siedziska, ponieważ szerokość obręczy wynosi 120 cm, a umieszczone poduszki zapewniają wygodę siedzenia.

Projekt kawiarni - Kawiarnia z oryginalną ścianą

Pozostając w stylu nowoczesnym, tworząc wystrój kawiarni, zdecydowaliśmy się na zapewnienie egzotycznego klimatu na wyciągnięcie ręki, z wykorzystaniem mozaiki w formie geometrycznych liści, która znalazła się nad blatem roboczym.

Nasz projekt kawiarni łączy zamiłowanie do zieleni

Nasze projekty kawiarni łączy zamiłowanie do zieleni. W kawiarni zlokalizowanej w wieżowcu motyw ten przejawia się m.in. w postaci ściany z chrobotka mchu oraz przepierzeń w formie donic z kwiatami, harmonijnie rozmieszczonych na całej powierzchni lokalu.

Dodatkowo zastosowaliśmy lustro, które oprócz funkcji oddzielenia strefy zaplecza, optycznie powiększa przestrzeń kawiarni i dodaje jej nowoczesnego charakteru. Dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie przestronnego i stylowego.

Projekt kawiarni: Odpowiednia podłoga w Twojej kawiarni - estetyka a praktyczność

 

Odpowiednia podłoga w Twojej kawiarni - estetyka a praktyczność

Posadzka z płytek stanowi znakomitą bazę dla masywnych stolików oraz ażurowych krzeseł. Ciężko więc sobie wyobrazić, aby tworząc projekt kawiarni, wybrano inny materiał nawierzchni do takiego wnętrza, biorąc aspekt czyszczenia podłóg.

Toteż dlatego na podłodze w kawiarni znalazły się grafitowe płytki gresowe. Nie tylko wyglądają estetycznie w połączeniu z roślinnością czy postawionymi na nich drewnianymi krzesłami oraz masywnymi fotelami o intensywnej barwie, lecz spełniają szereg funkcji.

 

 

Projektowanie kawiarni a wybór komfortowych mebli

Mówiąc o meblach znajdujących się w kawiarni, liczą się trzy elementy. Forma wizualna, komfort użytkowania oraz to, w jakim stopniu można meble utrzymać w czystości.

Projekt kawiarni a wybór komfortowych mebli

Dlatego tworząc wystrój kawiarni i wybierając wyposażenie, tj. stoliki, fotele, wygodne krzesła czy kanapę uwzględniliśmy fakt, że muszą one zostać przystosowane do znacznie większych obciążeń niż meble wybierane typowo do domu.

Doskonałym przykładem tego są wybrane przez nas stoły o wysokości 70 - 75 cm, których elementy konstrukcyjne wykonano z metalu malowanego proszkowo na kolor czarny.

Nowocześnie wyglądające stoły mogą stanowić ozdobę niejednej kawiarni. Z tego względu zdecydowaliśmy się na pomieszanie dwóch różnych blatów w jednej przestrzeni, co zdecydowanie się opłaciło.

Kształty blatów prostokątnych o wymiarach 70 × 70 cm i 120 × 70 cm oraz okrągłych o średnicy 60 cm są stylowe i ponadczasowe. Co więcej, wpasują się w każdym stylu, a połączone potrafią stworzyć efektowny wygląd.

 

Projekt kawiarni - fotele, krzesła i inne siedziska

Projekt kawiarni - fotele, krzesła i inne siedziska

Urządzanie kawiarni jest wyzwaniem, które polega na stworzeniu klimatycznego miejsca, w którym można się zatrzymać, odpocząć od codziennego pędu i napić się świeżo zmielonej kawy lub delektować się pysznym ciastem.

Sercem kawiarni została ekstrawagancka welurowa kanapa w kształcie odwróconej litery ‘S', na której można zasiadać z obu stron. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, a także odporny na uszkodzenia takie jak podarcia czy ścieranie.

Projekt kawiarni i komfortowe meble - fotele, krzesła i inne

Ze względu na właściwości materiału znajdującego się na sofie, przenieśliśmy go również na fotele, które ustawiliśmy przy niższych stolikach, aby zapewnić klientom przyjęcie możliwie komfortowej pozycji podczas spożywania deserów.

Siedziska te są ikoną stylu nowoczesnego wraz z industrialnymi akcentami w postaci czarnych stalowych nóg. Ponadto dzięki prostemu i eleganckiemu stylowi, sprawiają wrażenie ekskluzywnych.

Aby pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne, pod oknami na stałe umieściliśmy stoliki z ławą, które zostały oddzielone ściankami o szerokości 60 cm i grubości 7 cm.

Ze względu, że z miejsc tych klienci korzystają najczęściej, zdecydowaliśmy się na zastosowanie laminatu imitującego jasny dąb. Materiał ten ma elastyczne wykończenie, jest długowieczny oraz odporny na zarysowania.

Mając na uwadze również wygodę i swobodę przechodzenia gości, zachowaliśmy po każdej ze stron mebla co najmniej 1 m wolnej przestrzeni, a stoliki ustawiliśmy w odległości min. 1,6 m, co jest najbardziej pożądane.

 

 

Projektowanie kawiarni - rośliny jako element wystroju

Jak wiadomo, kolor zielony jest znakiem nadziei oraz nieprzemijających dóbr. Dodatkowo kojarzy się z naturą, co przynosi ukojenie zmysłom oraz pozytywnie wpływa na naszą psychikę, a najlepsze spędzanie czasu dla organizmu, to czas w otoczeniu natury.

Dlatego pierwszym co zwraca uwagę po wejściu do kawiarni, jest bujna roślinność znajdująca się w samym centrum. Wszystkie rośliny są żywe, a ustawione na metalowej konstrukcji swobodnie zwisają nad stolikami.

Mając na uwadze wyjątkowy wpływ zielonego koloru na organizm człowieka, uwzględniliśmy go również w elementach wykończeniowych, takich jak kanapy, fotele, poduszki czy ściana ozdobna.

Projekt kawiarni - rośliny jako element wystroju

 

 

Sklep i kawiarnia w jednym: wyjątkowa przestrzeń dla Twoich potrzeb

Do kawiarni w stylu koreańskim, mieliśmy przyjemność stworzyć także sklep. Jest to idealne połączenie przyjemności w postaci gorącej, aromatycznej kawy oraz zrobienia zakupów i zabranie ze sobą namiastki tego kraju do domu.

Zadbaliśmy o to, aby każdy Klient czuł się w sklepie komfortowo i mógł w pełni cieszyć się zakupami. Dlatego zaprojektowaliśmy przytulną przestrzeń, w której każdy może się zrelaksować i odpocząć od codziennego pędu.

 

Stworzone z myślą o Tobie - oświetlenie sklepu, które zachwyca

Pozostając w klimacie przyjemności i relaksu nie możemy nie wspomnieć o dobranym oświetleniu.

Papierowe duże klosze o nietypowym kształcie, które znalazły się w sklepie, nie tylko wdzięcznie prezentują się w zastosowanym wnętrzu, a także doskonale oświetlają i eksponują produkty znajdujące się na półkach.

Projekt kawiarni - Sklep i kawiarnia w jednym: wyjątkowa przestrzeń dla Twoich potrzeb

W miejscach takich jak regały sklepowe, lady czy lodówki lepiej sprawdzi się punktowe światło.

Dzięki niemu desery oraz kanapki będą prezentowały się o wiele lepiej, a ich walory zostaną uwydatnione.

Dlatego wykonany projekt wnętrza kawiarni uwzględnił, aby regały za ladą sklepową zostały podświetlone paskami ledowymi, wyraźnie podkreślając zawartość, zwracając uwagę i zachęcając do zakupu wyjątkowych produktów.

 

Trwałość i estetyka - materiały wykorzystane w sklepie

Sklepy, tak samo, jak restauracje są miejscami często uczęszczanymi, dlatego nie ma tu miejsca na popełnianie błędów i wykorzystanie materiałów, które nie będą wytrzymałe na wysoką eksploatację.

Podłoga, która posłuży przez lata

Mając na uwadze te aspekty w sklepie na podłodze, znalazły się gresowe płytki w szarym oraz białym odcieniu.

W punkcie sprzedaży szare płytki gresowe zostały ułożone pod regałami oraz ladą sklepową, a na obrzeżach znalazły się jasne kafelki.

Ciemne kafelki nie tylko wyróżniają strefy funkcyjne w sklepie, ale również stanowią mocny akcent kolorystyczny, który nadaje wnętrzu charakteru i wyrazistości.

Białe kafelki, które znalazły się na obrzeżach, odbijają więcej światła, co daje wrażenie przestronności sklepu.

Zdecydowaliśmy się na gres, na podłogę z kilku względów. Przede wszystkim jest on:

  • wytrzymały i antypoślizgowy: gres jest niezwykle twardym i odpornym na ścieranie materiałem, co czyni go idealnym rozwiązaniem do miejsc o dużym natężeniu ruchu.
  • odporny na plamy i zabrudzenia: materiał ten jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Nie wchłania zanieczyszczeń ani tłuszczu, a jego gładka powierzchnia pozwala na bezproblemowe usuwanie zabrudzeń.
  • odporny na wilgoć i wodę: miejsce, które narażone jest na rozlanie się różnych płynów, musi być wyjątkowo zabezpieczone. Gres nadaje się do tego zadania idealnie, ponieważ charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością (poniżej 3%).
  • higieniczny: płytki gresowe są materiałem antybakteryjnym i grzybobójczym, co czyni go najlepszym rozwiązaniem dla sklepów, w których dbałość o higienę jest szczególnie ważna.

Meble sklepowe – wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Wybór odpowiednich materiałów na półki i ladę sklepową jest niezwykle istotny. Powinny one nie tylko estetycznie prezentować się w przestrzeni sklepu, ale również zapewniać wysoką funkcjonalność i wytrzymałość na lata intensywnego użytkowania.

Projekt kawiarni - Trwałość i estetyka - materiały wykorzystane w sklepie

Projektując sklep w połączeniu z kawiarnią, zadbaliśmy o to, aby półki i lada sklepowa nie tylko tworzyła spójną całość z pozostałym wnętrzem, ale również, aby zostały one wykonane z materiałów najwyższej jakości, które idealnie wpisują się w charakter miejsca i zapewniają komfort zarówno dla Klientów, jak i obsługi.

Aby spełnić oba te warunki, zastosowaliśmy się wykorzystać ten sam materiał, co we wnętrzu.

Laminat imitujący jasny dąb ma nie tylko estetyczne wykończenie, lecz również charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, twardością powierzchni i odpornością na zarysowania.

Właściwości te sprawiają, że wybór nie jest przypadkowy, a wręcz przeciwnie - czyni go idealnym rozwiązaniem do sklepu.

Korea słynie z wykorzystania naturalnych materiałów. Drewna, naturalnej palety barw oraz minimalizmu.

Dlatego laminatu nie mogło zabraknąć w sklepie koreańskim, gdzie jasny dąb doskonale oddaje piękno naturalnego drewna, wprowadzając do sklepu ciepłą i przytulną atmosferę, a subtelna struktura i delikatne słoje drewna nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter, tworząc elegancką i nowoczesną przestrzeń.

Wnętrze kawiarni zieloną oazą dla Klientów

Wyobraź sobie sklep, gdzie nad alejkami, niczym zielona oaza, rozciąga się sznur zielonych akcentów. To właśnie efekt wykorzystania sztucznej roślinności na regałach, oświetlonej punktowym światłem padającym na alejki.

W lokalu znalazła się roślinność żywa, natomiast w sklepie ze względu na ograniczoną ilość wpadającego naturalnego światła, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie roślinności sztucznej.

To rozwiązanie nie tylko pięknie wygląda, ale też niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.:

  • estetyczne: zielone rośliny na regałach wprowadzają do sklepu naturalny akcent, ożywiając przestrzeń i nadając jej przytulny charakter, a także tworzy efektowny punkt dekoracyjny.
  • funkcjonalne: rośliny pochłaniają dźwięki, co może przyczynić się do zmniejszenia hałasu w sklepie i stworzenia bardziej komfortowych warunków dla Klientów.

Przy wyborze roślin zwróciliśmy szczególną uwagę, aby te sztuczne były nie do odróżnienia od tych prawdziwych. Ważny był również dobór gatunków i rozmiarów, aby całość doskonale się ze sobą komponowała.

 

 

Projektowanie kawiarnii - miejsce przyjazne nie tylko Koreańczykom

Zdecydowana większość z nas lubi udawać się w podróże po kraju lub poza jego granicami. Niezależnie od tego, czy są one w celach zarobkowych, czy też podyktowane chęcią zwiedzenia otaczającego nas świata.

Każdy detal ma znaczenie, dlatego tworząc kawiarnię dla firmy koreańskiej, aby pozwolić choć trochę poczuć Koreańczykom atmosferę domu, zdecydowaliśmy się na umieszczeniu kilku elementów, które kojarzone są tylko z tą kulturą.

Pierwszym elementem, który wpada w oko, jest umieszczenie oznakowań w sklepie czy napisanie menu w języku koreańskim.

Drugim natomiast, jest umieszczenie czerwono - niebieskiego znaku „Taeguk” w kawiarni oraz za ladą w sklepie. Główną myślą znaku, jest harmonia i równowaga. Ciągły ruch w sferze nieskończoności, którego wynikiem jest całość.

Choć elementy te są tylko niewielkim akcentem, to Koreańscy Klienci poczują namiastkę własnego kraju!

Prezentujemy dwa zrealizowane przez nas projekty kawiarni, które łączy jedno - zamiłowanie do zieleni i drewna.

Pierwsza z nich to idealna propozycja dla osób ceniących autentyczność i orientalne smaki, druga natomiast dla tych, którzy szukają relaksu w otoczeniu zieleni i panoramicznych widoków.

Choć różnią się one koncepcją i atmosferą, obie kawiarnie zachwycają Klientów swoim niepowtarzalnym stylem i połączeniem naturalnych materiałów, i kolorów.

W koreańskim wnętrzu umieszczenie mandali to nie tylko ukłon w stronę estetyki, ale i zaproszenie do refleksji i chwili zadumy. To idealne miejsce, gdzie można na chwilę oderwać się od codziennego pędu i z przyjemnością zanurzyć się w kontemplacji piękna i głębi symboliki.

Lokal w wieżowcu natomiast jest miejscem, gdzie można nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale również poczuć się częścią czegoś większego. To miejsce, gdzie można podziwiać piękno świata i dostrzec jego nieskończony potencjał.

Bez względu na to, którą kawiarnię wybierzesz, możesz być pewien, że poczujesz się tam wyjątkowo i komfortowo.

 

Zobacz nasze projekty

Polityka prywatności

ZAUFALI NAM

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

kontakt@studiolinea.pl

+48 512 082 740

ADRES

Al. M. J. Piłsudskiego 4d/3,

05-077 Warszawa

SOCIAL MEDIA

Studio architektoniczne Warszawa architekt projektowanie wnętrz
Studio architektoniczne Warszawa projektowanie wnętrz
Studio architektoniczne Warszawa projektowanie wnętrz budynków

© Copyright 2023 by Studio Linea