Projekt wnętrz hotelu dla psów w Wilanowie

Architekt wnętrz Warszawa projektowanie budynków
Studio architektoniczne architekt Warszawa

WYCEŃ PROJEKT

Studio architektoniczne Warszawa
17 sierpnia 2023

Ożyw swoją przestrzeń: inspiracje na ściany w przedpokoju

Ożyw swoją przestrzeń: inspiracje na ściany w przedpokoju

Ściany w przedpokoju, jak i sam przedpokój, to pierwsze co widzi każdy, odwiedzając nasz dom. To właśnie nim tworzymy pierwsze wrażenie o naszym stylu i gustach. Dlatego warto zadbać o to, aby korytarz był nie tylko funkcjonalny, ale również harmonijny i ciekawy.

Jednym ze sposobów na ożywienie tej przestrzeni są inspirujące wzory i kolory na ścianach. W artykule przedstawimy kilka interesujących pomysłów na to, jak ściany w korytarzu mogą odmienić wystrój.

 

Co na ściany w przedpokoju? - podpowiadamy:

 

 

Idealny kolor farby na ściany w przedpokoju

Przedpokój powinien być miejscem, które wprowadzi Cię w dobry nastrój zaraz po wejściu do domu. Dlatego ważne jest, aby dobór kolorów na ścianach był przemyślany.

Idealny kolor farby na ściany w przedpokoju

Myśląc o ścianach w przedpokoju, pierwszym co przychodzi nam na myśl, jest najprostszy i najtańszy sposób, a mianowicie - farby. Szeroka paleta kolorów, koszt i łatwość wykonania są głównymi zaletami tego wykończenia.

Najlepiej sprawdzą się farby akrylowe lub lateksowe, które są bardzo praktyczne, tj. łatwe do czyszczenia, co jest bardzo ważne w przypadku przedpokoju, który jest narażony na zanieczyszczenia.

Wykorzystanie jasnych kolorów, takich jak biały, beżowy lub jasnoszary, optycznie powiększą przestrzeń i wprowadzą do niej naturalne światło. Te kolory są ponadczasowe i łatwo można je dopasować do innych elementów wystroju, takich jak szafki i półki.

Bardziej szaloną opcją są intensywne odcienie, m.in. zielenie, granaty czy czerwienie.

Idealny kolor farby na ściany w przedpokoju

Idealny kolor farby na ściany w przedpokoju        Idealny kolor farby na ściany w przedpokoju

Decydując się na jeden z nich, wprowadzisz bardzo oryginalne rozwiązanie. Zielony kolor na ścianach w przedpokoju może wprowadzić do korytarza pozytywną energię i stworzyć przyjemny klimat.

Możesz też pomyśleć o połączeniu zieleni z innymi kolorami, takimi jak biel, beż czy jasnoszary, co sprawi, że korytarz będzie stonowany.

 

 

Tapeta, która zrewolucjonizuje Twoje wnętrze

Co na ściany w przedpokoju? Zaraz po farbach, są tapety, które są świetnym sposobem na wprowadzenie do przestrzeni oryginalnego wzoru i koloru.

Idealna tapeta na ściany w przedpokoju        Idealna tapeta na ściany w przedpokoju

Pamiętaj, żeby nie przesadzić z kolorystyką, ponieważ zbyt intensywne kolory lub skomplikowane wzory mogą przytłoczyć wnętrze.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór tapety w jasnych kolorach lub delikatnych wzorach, które wprowadzą do korytarza przyjemny klimat.

Możesz zadecydować się również na wykorzystanie tapety tylko na jednej za ścian, a pozostałe pomalować farbą w pasującym do niej kolorze.

Tapeta może być też dobrym rozwiązaniem w przypadku korytarzy o nieregularnych kształtach, ponieważ pozwala na łatwe ukrycie niedoskonałości ścian.

 

 

Nowoczesny wystrój z pomocą tynku i betonu

Tynk ozdobny i beton architektoniczny to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych tapet lub farb. Taki rodzaj wykończenia ściany w przedpokoju będzie prezentował się bardzo nowocześnie i stylowo.

Tynk ozdobny lub beton architektoniczny na ścianach w korytarzu to doskonały sposób na nadanie pomieszczeniu nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.

Tynk i beton na ściany w przedpokoju

Tynki ozdobne są dostępne w wielu kolorach i teksturach, dzięki czemu możesz za ich pomocą stworzyć oryginalne aranżacje.

Beton architektoniczny natomiast jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu ​​jest idealny do użycia w miejscach o dużym natężeniu ruchu jak hol

W korytarzu możesz zastosować tynki ozdobne i beton architektoniczny na całej ścianie lub tylko na jej części, np. za ścianą lub szafą, co pozwoli na uzyskanie interesującego efektu wizualnego.

Kolorystykę tynku i betonu, powinieneś wybrać tak, aby pasowała do stylów i kolorów w pozostałych pomieszczeniach.

 

 

Własna galeria obrazów - co na ściany w przedpokoju?

Własna galeria obrazów - co na ściany w przedpokoju?

Obrazy na ścianach korytarza to kolejny doskonały sposób na wprowadzenie do przestrzeni oryginalnego akcentu.

Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością obrazów, ponieważ zbyt wiele elementów dekoracyjnych może przytłoczyć wnętrze.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór jednego lub dwóch większych obrazów, które będą stanowiły centralny punkt dekoracyjny korytarza.

Przed wyborem, wybierz styl, jaki chcesz osiągnąć, aby obrazy były spójne i razem z korytarzem tworzyły jedną całość.

Białe ściany w połączeniu z ciężkimi mosiężnymi ramami, a może ciemne brązowe ściany z jasnymi białymi i pastelowymi obramowaniami?

Własna galeria obrazów - co na ściany w przedpokoju?

Obrazy, na jakie się zdecydujesz, możesz znaleźć wszędzie. Te antyczne, wyszukane na targach staroci niewątpliwie wprowadzą do korytarza trochę charakteru.

Chcąc osiągnąć nowoczesny klimat, warto postawić na motywy abstrakcyjne lub geometryczne. A w korytarzach z dużymi oknami ciekawy akcent będą stanowiły obrazy z motywami roślinnymi lub krajobrazowymi.

 

 

Odbicie Twojego stylu

Lustra na ścianach korytarza to świetny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni.

Dzięki temu, że lustra odbijają światło, korytarz staje się jaśniejszy i bardziej przestronny

Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jedno lub dwa większe lustra, które będą stanowiły centralny punkt dekoracyjny korytarza i nie sprawi, że przedpokój będzie wyglądał chaotycznie.

Odbicie Twojego stylu - lustra na ściany w przedpokoju      Odbicie Twojego stylu - lustra na ściany w przedpokoju

Jeśli chodzi o styl, warto postawić na proste, geometryczne formy, które wprowadzą do korytarza nowoczesny klimat.

Możesz również poeksperymentować z kolorami i fakturami, np. wybrać lustra w ramach w kolorze miedzi, lub z efektem matowego szkła.

W ten sposób możesz uzyskać ciekawy i oryginalny efekt wizualny, który będzie przyciągał uwagę i podkreślał styl wnętrza. Jedną ścianę w wąskim przedpokoju możesz wykończyć lustrami. Od razu zauważysz, że korytarz stał się przestronniejszy i jaśniejszy.

 

 

Potencjał lameli na ścianach w przedpokoju

Lamele można nazwać inaczej nową odsłoną boazerii.

Lamele to elementy dekoracyjne, które można wykonać z drewna lub z tworzywa sztucznego.

Potencjał lameli na ściany w przedpokoju

Drewniane lamele świetnie będą pasować do wnętrz w stylu skandynawskim lub rustykalnym, natomiast te z tworzywa sztucznego będą idealne do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji.

Potencjał lameli na ściany w przedpokoju

Lamele na ścianach korytarza nie tylko wyglądają ciekawie, ale również pełnią funkcję praktyczną. Chronią ściany przed zarysowaniami i uszkodzeniami, a także mogą posłużyć w celu ukrycia przewodów i instalacji.

Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością lamelek.

Lamele na ścianach korytarza najlepiej prezentują się w połączeniu z prostymi, minimalistycznymi meblami i dodatkami.

Lamele możesz wykorzystać:

  • do stworzenia interesującej kompozycji za pomocą różnych faktur i kolorów,

  • jako ciekawe tło za lustrem czy komodą,

  • jako fragment ściany, na której znajdą się wieszaki lub stojak na buty.

 

 

Sposoby na dekorowanie ścian plakatami i zdjęciami

Nic tak nie będzie przyciągać wzroku, jak spersonalizowane wnętrze z charakterem! Plakaty i zdjęcia, to świetny sposób, jeśli zależy Ci na takim efekcie.

Zanim przystąpisz do robienia zakupów, dobrze jest wybrać jedną kolorystykę lub motyw przewodni, który będzie się powtarzał na wszystkich zdjęciach. W ten sposób całość będzie wyglądała spójnie i harmonijnie.

Plakaty i zdjęcia na ścianach korytarza to również świetna okazja, aby wyeksponować swoje ulubione filmy, książki, zespoły muzyczne czy miejsca, które odwiedziłeś.

Sposoby na dekorowanie ściany w przedpokoju plakatami i zdjęciami

Możesz zdecydować się na powieszenie jednego dużego plakatu lub kilku mniejszych obok siebie. Umieszczone w prostych i minimalistycznych ramkach, staną się w centrum zainteresowania, a ozdobne ramki nie będą odciągały od nich uwagi.

Ramki drewniane dobierz do wnętrza w stylu rustykalnym lub skandynawskim, natomiast metalowe - do nowoczesnej aranżacji.

A jeśli jesteś fotografem, na ścianach w holu nie może zabraknąć Twoich autorskich zdjęć!

 

 

Prywatna czytelnia

Prywatna czytelnia - ściany w przedpokoju

Kto powiedział, że książki należy trzymać tylko w pokojach czy biurach? Korytarz to również dobre miejsce! Dodatkowo obok biblioteczki w holu żaden gość nie przejdzie obojętnie!

Takiego miejsca nie może zabraknąć w mieszkaniu miłośnika książek. Na półkach możesz trzymać swoje ulubione książki, jak również stworzyć swój prywatny kącik do zatracania się w lekturach.

Ustaw wygodną kanapę lub fotel w pobliżu z poduszkami i kocem, zadbaj o odpowiednie oświetlenie, aby o każdej porze móc przesiadywać w swojej przestrzeni i ciesz się prywatnym czasem.

Co więcej, chcąc urozmaicić przestrzeń, na półkach oprócz książek mogą znaleźć się różne dekoracje w postaci kilku ozdobnych wazonów czy nietypowych figurek.

Pamiętaj, by nie pominąć kwestii roślin. We wnętrzach nie tylko wyglądają pięknie, ale mają wiele korzyści zdrowotnych i estetycznych. Rośliny w pomieszczeniach mogą poprawić jakość powietrza, zmniejszyć stres i zwiększyć produktywność, a także stworzyć ciepłe i przytulne miejsce.

 

 

Miękka ściana

Chcesz wprowadzić w korytarzu ciepłość i przytulność? Zależy Ci na łatwej zmianie aranżacyjnej w dowolnym momencie? Chcesz mieć pewność, że w łatwy sposób zachowasz w korytarzu czystość? Mamy na to odpowiedź!

Panele tapicerowane!

Miękkie ściany w przedpokoju

Dzięki swojej miękkiej strukturze i przyjemnej w dotyku powierzchni, panele tapicerowane nadają korytarzowi przytulny i elegancki charakter. Ponadto panele tapicerowane są bardzo skutecznym sposobem na tłumienie hałasu.

A dostępność w różnych kolorach i wzorach tylko zachęca do ich wykorzystania.

Spójność uzyskasz, decydując się na panele w kolorze podłogi, drzwi lub mebli.

W przypadku korytarza, który jest zazwyczaj węższy niż inne pomieszczenia, wybierz panele w jasnych kolorach, które optycznie powiększą przestrzeń.

 

 

Elegancja i styl we wnętrzu - sztukateria na ściany w przedpokoju

Sztukaterie powracają w wielkim stylu jako wykończenia ścian w przedpokoju. Zawdzięczają to swojemu stylowi i eleganckiemu charakterowi.

Elegancja i styl we wnętrzu - sztukateria na ściany w przedpokoju

Sztukaterie to dekoracyjne elementy, które można umieścić na ścianie, suficie lub na meblach. Wykonane z różnych materiałów, takich jak gips, drewno, metal lub tworzywa sztuczne, pozwalają na dopasowanie ich do stylu i kolorystyki wnętrza.

Jeśli zdecydujesz się na takie ściany w przedpokoju, zwróć szczególną uwagę na:

  • rozmieszczenie listewek, ważne zachować nie tylko taki sam odstęp między nimi, ale także, aby kontakty czy gniazdka nie przecinały im drogi,

  • chcąc optycznie wydłużyć ścianę, ułóż sztukaterię w pionowy sposób.

 

Naturalny klimat w domu

Marzy Ci się zielona ściana? Podpowiadamy jak ją urządzić!

Naturalny styl we wnętrzu - ściany w przedpokoju

Rośliny na ścianach w korytarzu to coraz bardziej popularny trend w aranżacji wnętrz.

Wieszaki na doniczki umieszczone na ścianie pozwalają na wykorzystanie przestrzeni, która zwykle pozostaje nieużywana.

Nie tylko wyglądają one pięknie, ale również wprowadzają do pomieszczenia świeżość i naturalny klimat.

Rośliny na ścianach w korytarzu mogą być umieszczone na półkach, w doniczkach wiszących, w wazonach lub w specjalnych pojemnikach na rośliny.

Ważne jest, aby wybrać rośliny, które będą dobrze znosić warunki panujące w korytarzu, takie jak wilgotność i nasłonecznienie.

Połączenie mniejszych roślin, jak kaktusy, sukulenty czy paprocie wraz z dużymi, rozłożystymi roślinami, np. palmami będą prezentowały się wyśmienicie.

Zobacz nasze projekty

Polityka prywatności

ZAUFALI NAM

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

kontakt@studiolinea.pl

+48 512 082 740

ADRES

Al. M. J. Piłsudskiego 4d/3,

05-077 Warszawa

SOCIAL MEDIA

Studio architektoniczne Warszawa architekt projektowanie wnętrz
Studio architektoniczne Warszawa projektowanie wnętrz
Studio architektoniczne Warszawa projektowanie wnętrz budynków

© Copyright 2023 by Studio Linea